Tipy a triky

Jak na Macu přidat libovolnou složku do Docku a postranního panelu

Do redakční pošty a zpráv na Facebooku nám od vás chodí řada nejrůznějších dotazů. Mezi ty často opakované patří otázka, jak do Docku umístit zástupce složky z Finderu. V tomto krátkém návodu se proto podíváme, jak získat snadný přístup k často používaným složkám doslova na jedno kliknutí.

Jak na Macu přidat složku z Finderu do Docku

První, co musíte udělat je otevřít okno Finderu. Následně vyberte vámi požadovanou složku, kterou budete chtít zobrazit v Docku. Ikonu složky přetáhněte do postranní panelu na levé straně. Nyní již stačí na ikonu složky kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat položku s názvem Přidat do Docku.

Ve výchozím stavu bude složka umístěna v na pravé straně vedle Koše. Nic ovšem nebrání tomu, abyste ji přesunuli na libovolnou pozici vpravo od oddělovače. Levá část je totiž vyčleněna pouze pro aplikace.

Pokud se rozhodnete složku z Docku odstranit, stačí ji jednoduše přetáhnout do koše. Jelikož se jedná pouze o zástupce, nemusíte mít o svá data strach. Samotná složka na disku zůstane na svém místě v původním adresáři.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close