Tipy a triky

Jak na Macu nastavit trvale viditelný řádek nabídek, i když máte otevřenou aplikaci v celoobrazovkovém režimu

Možná jste si všimli, že pokud na Macu maximalizujete okno aplikace na celý monitor, zmizí řádek nabídek (Menu Bar) z horní části obrazovky. Pro opětovné vyvolání lišty je pak nutné najet kurzorem k hornímu okraji displeje, což nemusí každému vyhovovat. Naštěstí však existujete způsob, jak to jednoduše změnit.

Horní lišta s nástroji je poměrně užitečný prvek, který vám dává rychlý přístup k řadě nastavení. Jeho pravá část navíc obsahuje zástupce pro rychlé přepínání bezdrátových sítí, ovladač hlasitosti a další nástroje včetně hodin a kalendáře. Menu bar na macOS se ovšem v nativním stavu chová tak, že pokud si aplikaci spustíte v režimu celé obrazovky, tak jednoduše zmizí. Vývojáři Applu to pravděpodobně zamýšleli tak, aby vás při práci nic nerozptylovalo. To v jistém ohledu může fungovat, ale stejně tak je dobré mít neustále na očích hodiny s kalendářem a dalšími nástroji souvisejícími s danou aplikací.

Pokud tedy patříte mezi uživatele, kteří chtějí mít trvale zobrazený horní řádek nabídek, poradíme vám jak na to. V zásadě totiž nejde o nic složitého, jelikož samotné nastavení je doslova otázkou několika málo vteřin.

Jak v macOS nastavit trvale viditelný Menu Bar

  • Otevřete Předvolby systému
  • Zvolte sekci Dock a řádek nabídek
  • Odškrtněte položku Automaticky skrývat a zobrazovat řádek nabídek na celé obrazovce

Od této chvíle bude horní lišta trvale viditelná bez ohledu na to, zda máte či nemáte okno aplikace v celoobrazovkovém režimu. Pokud byste to chtěli v budoucnu změnit do výchozího stavu, postupujte podle výše uvedených kroků a funkci pro automatické skrytí zapněte.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button