Tipy a triky

Jak na iPhonu používat funkci baterky s pomocí hlasové asistentky Siri

V iOS 12 se ukrývá mnohem více novinek, než nám Apple stihl prozradit na červnové konferenci WWDC 2018. Jednou z nich je vylepšená funkce Siri a její rozšířené kompetence. V minulosti se mnoho uživatelů ptalo, proč Siri neumí něco tak banálního jako je rozsvícení diody iPhonu. To je naštěstí již minulostí, jelikož v iOS 12 lze právě tuto funkci konečně použít.

Jak prostřednictvím Siri používat na iPhonu funkci baterky

K tomu, aby Siri zapnula či vypnula LED na iPhonu je třeba použít správnou frázi. Při vyslovení příkazu lze použít dvě označení pro diodu – “torch“ nebo “flashlight“. A jak vůbec Siri požádat, aby aktivovala funkci baterky? Použít můžete například tyto fráze:

  • “Hey Siri, turn on/off the flashlight“
  • “Hey Siri, turn enable/disable the flashlight“
  • “Hey Siri, flashlight on/off“
  • “Hey Siri, torch on/off“

Při vyslovení požadavku na rozsvícení či zhasnutí diodu je třeba počítat s tím, že Siri potřebuje připojení k internetu. Pokud tedy bude váš iPhone mimo WiFi či datovou síť, nic se nestane a zobrazí se vám na displeji, že úkon nelze provést.

Přestože se Siri nemůže z hlediska možností rovnat konkurenčním hlasovým asistentům od Googlu či Amazonu, pomalu a jistě se její funkční rádius rozšiřuje. Jelikož se Apple soustředí na maximální bezpečnost uživatelských dat, lze i nadále počítat s tím, že Siri bude na své rivaly ztrácet. Na druhou stranu je příjemné pozorovat, že i tak ji vývojáři učí novým kouskům.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Připojení k internetu aby to samo zaplo baterku 🙁 Zvrhlá to doba a ideje. Proto jsem Siri prubnul , vypnul a zakázal. Tuhle věc nechápu, to tam nějaká baba v Cupertinu poslouchá se sluchátkama jako krávy v hošticích a pak na dálku přepíná tlačítka na aktivaci funkcí mýho mobilu ? Apple to s internetem už kapku moc přehání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button