FinderTipy a triky

Jak jednoduše vytvořit bootovací USB disk pro Mac OS X Lion a OS X Mountain Lion

Není to tak dávno co jsme si ukázali jak vytvořit USB bootovací disk pro OS X Mountain Lion. Protože tento postup se může někomu zdát příliš technický, dnes si ukážeme jak takový disk vytvořit pomocí jednoduchého softwaru. Vše co potřebujeme je stažený instalační soubor z Mac App Store, program s názvem Lion Disk Maker a 8GB USB disk.

Instalační soubor pro OS X Mountain Lion:

OS X Mountain Lion - Apple

Lion Disk Maker 2.0.1:

 

 

Po stažení a připojení programu Lion Disk Maker jej spustíme poklepáním na ikonu Lion Disk Maker. Program se dotáže pro který operační systém chceme instalační disk vytvořit.

Po kliknutí na vybraný operační systém se program pokusí automaticky vyhledat instalační soubor. Pokud jej najde zeptá se zda chcete tento soubor použít, či zda chcete použít jiný.

Po výběru instalačního souboru budeme mít na výběr z vypálení instalačního DVD nebo vytvoření instalačního USB. Protože instalace z DVD je opravdu pomalá, doporučuji použít USB disk. Disk musí mít minimální velikost 8GB.

Pokud se rozhodneme pro USB stačí kliknout na tlačítko Vytvořit bootovací disk, program nás upozorní, že pokud máme jen USB o kapacitě 8GB tak celý disk bude vymazán. Pokud máme disk o větší kapacitě rozdělený na několik oddílů jen vybraný oddíl bude vymazán (takto si můžete vytvořit na 16GB USB instalační disk jak pro Mac OS X Lion tak i pro OS X Mountain Lion).

Po kliknutí na Smazat a potom vytvořit disk program začne kopírovat data na USB. Mějte trpělivost, nějakou chvíli to potrvá.

Po zkopírování dat na USB program zobrazí dialogové okno, kde po kliknutí můžete vývojáři přispět libovolnou částkou na další vývoj, otevřít Předvolby systému a ukončit program.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button