Videa

Jak efektivně zálohovat Mac a mít data v bezpečí?

Zálohování počítače je něco, co by žádný uživatel neměl brát na lehkou váhu. A přitom se stále najde nespočet lidí, kteří to naprosto ignorují a vše nechávají takříkajíc na pospas osudu. Každý z nás má přitom v Macu klidně stovky gigabajtů osobních dat, které mohou mít různou podobu – od rodinných alb přes pracovní věci až po dokumenty nejrůznějšího charakteru.

Komu ještě nikdy neodešel disk v počítači, případně nepřišel o důležité soubory jakýmkoli způsobem, tak ani zdaleka netuší, jak moc to dokáže člověka zabolet. Mít efektivně zálohovaný Mac přitom není raketová věda a se správným náčiním se vlastně nemusí o nic starat. Komfortním a zároveň i bezpečným způsobem je kombinace síťového úložiště (NAS) a nativního nástroje Time Machine.

Co konkrétně se ukrývá pod zkratkou NAS a k čemu dalšímu může tahle černá krabička sloužit, se dozvíte v našem dalšímu videu, které vyšlo na YouTube kanálu GizLife.

Jak smazat Mac a připravit jej k prodeji

Pokud vás zajímají technologická témata, recenze nejrůznějších gadgetů (včetně těch od Applu), nezapomeňte dát GizLife kanálu odběr. V dohledné době se totiž můžete těšit na další videa, která pro vás aktuálně připravujeme.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button