Tipy a triky

Jak dostat zástupce Stage Manager do řádku nabídek a zpříjemnit si tak jeho používání

Jednou z nejvýraznějších novinek v macOS Ventura je Stage Manager. Smyslem této funkce je ulehčit práci s otevřenými okny aktuálně používaných aplikací. V ideálním případě by vám měl Stage Manager pomoci se lépe soustředit na rozdělanou práci a zpříjemnit přepínání mezi používanými programy. Reakce uživatelů nejsou v tomto ohledu konzistentní a zatímco někomu přijde Stage Manager jako geniální řešení, druhá strana barikády nechápe jeho význam. 

Osobně patřím ke skupině, která je letitou praxi navyklá na Mission Control, nicméně jako správný Apple fanda jsem se rozhodl, že novému stylu zobrazení musím dát alespoň nějakou šanci. Jakmile jsem ale začal Stage Manager používat, tak mi začalo vadit, že jeho ovládání není tak přímočaré, jak bych si představoval. K aktivaci je totiž nutné, abyste nejprve v horním řádku nabídek otevřeli Ovládací centrum a zde klikli na daného zástupce.

Jak si na Macu urychlit práci se Stage Manager

Jde sice o dvě kliknutí myší, ale každý aktivní uživatel Macu mi dá jistě za pravdu, že jakákoliv zkratka je při práci vítaným benefitem. V případě Stage Manager to, alespoň v mém případě, platí dvojnásob. Ne vždy mi totiž tento typ rozhraní vyhovuje a někdy mi zkrátka přijde praktičtější Stage Manager vypnout. Pokud to vnímáte stejně, mám pro vás jednoduchý tip, jak přidat zástupce pro zobrazení Stage Manager do horního řádku nabídek.

Prvním krokem je otevřít Nastavení systému a zvolit sekci Ovládací centrum. V zobrazené nabídce už stačí najít položku Stage Manager a zde změnit nastavení na „Zobrazit v řádku nabídek“. Od této chvíle se vám bude v horním řádku nabídek zobrazovat zástupce umožňující rychlé přepínání funkce Stage Manager. Na jedno kliknutí si tak můžete vybrat takové rozhraní, které vám bude aktuálně vyhovovat. Jde sice o maličkost, ale osobně bych bez ní Stage Manager zavrhl již po pár minutách používání.

Používáte na Macu Stage Manager, případně jaký je váš názor na tuto novinku, která je součástí macOS Ventura? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button