Novinky

Jak dostat noční režim z iPhonu 11 také na starší iPhony

Noční režim se stal součástí výbavy letos představených modelů iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Díky aplikacím třetích stran lze ovšem tuto funkci dostat také na starší modely.

Stejně jako v předchozích letech i letos se Apple u modelů iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max) soustředil především na fotoaparát. To s sebou přineslo několik nových funkcí, jako je slo-mo selfie a Night Mode, respektive noční režim. V případě nočního režimu se jedná o funkcionalitu která využívá výhod nové širokoúhlé kamery u letos představených iPhonů 11. Pokud systém vyhodnotí, že snímaná scéna je dostatečně tmavá, aplikace fotoaparátu se pokusí ze snímače dostat absolutní maximum, k čemuž se následně připojí propracovaný software.

iPhone 11 Pro

V podstatě jde o formu strojového učení, které kombinuje řadu technik včetně několikanásobné expozice tak, aby výsledný snímek byl co nejlepší. Opomenout nelze ani čipset Apple A13, který systém používá k náročným výpočtům během zpracování obrazových dat ze snímačů. Z toho důvodu je noční režim výsadou pouze letošního iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro.

Pokud ovšem máte iPhone 8, iPhone X, iPhone XS (Max) nebo iPhone XR, nemusíte smutnit. Existuje totiž několik řešení, jak noční režim dostat také do těchto smartphonů. Lze tak učinit prostřednictvím několika aplikací, které noční režim od Applu dokážou velmi důstojně nahradit.

Night Camera: Low light photos

Night Camera: Low light photos je v základu bezplatná aplikace, která umožňuje fotografovat za slabého osvětlení s expozičním časem do 1 sekundy. Manuálně můžete upravovat rychlost závěrky, ISO a další hodnoty. Kromě toho přichází s několika dalšími funkcemi, jako změna ostřící vzdálenosti a řízení expozice. Aplikace je v základu zdarma, což je ovšem vykoupeno otravnými reklamami. Za jejich odstranění si vývojáři účtují 25 korun.

Co se týče praktických skutečností, tak aplikaci příliš doporučit nemůžu. V bezplatném režimu jsou reklamy až příliš agresivní. Pak je tu ještě špatná optimalizace, která se projevuje zamrzáním aplikace při procházení nabídek. Několikrát se mi dokonce stalo, že po stisknutí spouště se obrázek neuložil do galerie.

NightCap Camera

NightCap Camera je další aplikací, která pokouší o dosáhnutí co nejlepších možných výsledků během focení za slabého osvětlení. Pokud patříte mezi milovníky noční oblohy, tak právě NightCap Camera by vás mohla oslovit. Disponuje totiž speciálním režimem pro focení Stars mode, který dokáže velmi pěkně zachytit zářící hvězdy. Vypíchnout si zaslouží také řada dalších vychytávek pro 4K timelapse a bohaté možnosti manuálního nastavení. NightCap Camera si můžete stáhnout za 79 Kč, bezplatný režim zde dostupný není.

NeuralCam – Night Mode Camera

Mým osobním favoritem je aplikace NeuralCam, která je obecně považována za ten nejlepší nástroj pro pořizování nočních fotek. Do jisté míry je to díky tomu, že vývojáři si dali práci s optimalizací a proto během používání nenarazíte na takové neduhy, jako například u zmíněné NightCamera.

NeuralCam využívá velmi podobné principy jako nativní funkce nočního režimu od Applu. To znamená, že aplikace nepořídí jeden ale rovnou několik snímků s různou expozicí, které pak spojí do finální fotografie. Aby byl výsledek co nejlepší, jsou součástí aplikace algoritmy strojového učení, které pomáhají při zpracování obrazových dat ze snímače. Výsledkem je rozjasněná fotografie, která nepostrádá dostatek detailů a potřebný kontrast. NeuralCam je dostupná v App Store za 129 korun. To sice není málo, ovšem na oplátku dostanete výtečnou aplikaci, která dokáže důstojně zastoupit noční režim, který je součástí iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button