Novinky

Jak dopadl iPhone při testování výdrže baterie?

Německá pobočka společnosti Samsung zveřejnila nové video, ve kterém provádí test baterií na vlajkových lodích od výrobců chytrých telefonů. Testovanými smartphony byly Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Huawei P9, HTC 10, Sony Xperia X, LG G5, a dokonce nechyběl ani iPhone 6s. Všechny telefony byly testovány za stejných podmínek, a to takových, že se na plně nabitých zařízeních vypnuly funkce jako WiFi, bluetooth apod., srovnal se stejný jas a poté se pustilo stejné video a sledovalo se, který telefon vydrží nejdéle.

Na poslední příčce se umístil LG G5, který vydržel něco málo přes šest a půl hodiny. Naopak úplným vítězem se stal samozřejmě Samsung, jak už to v reklamách bývá. Konkrétně to byl smartphone Samsung Galaxy S7, který vydržel téměř jedenáct hodin. Druhé místo obsadil znovu Samsung, tentokrát s modelem S7 edge a třetí místo patří iPhonu 6s. Ten i přesto, že má téměř dvakrát menší kapacitu baterie než Samsung Galaxy S7 edge, vydržel více než osm hodin, a to je velmi dobrý výsledek.

I tak ale některé spekulace naznačují, že iPhone 7, který vyjde v září, by měl mít zase o něco větší kapacitu baterie a s tím samozřejmě i delší výdrž. Pokud se budeme bavit o číselných hodnotách, iPhone 7 by měl nabídnout baterii o kapacitě 2 500 – 3 000 mAh, což je zhruba o třetinu více, než má aktuální model Applu – iPhone 6s.

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button