NovinkyZ historie Apple

Jak by vypadal Apple, kdyby ho stále vedl Steve Jobs?

Je to již 5 let, co zemřela ikona společnosti Apple, Steve Jobs a těsně před jeho smrtí navrhl do funkce výkonného ředitele Tima Cooka. Od této chvíle se Apple prostě změnil a my bychom dnes zřejmě spoustu stávajících produktů od Applu v čele se Stevem Jobsem neviděli. Právě Steve Jobs byl totiž označován za neuvěřitelného puntičkáře, který mnohdy kladl na své zaměstnance obrovský tlak.

Génius nebo zlý bezcitný člověk?

Stejně jako v minulém odstavci navážeme trochu na povahu Steva Jobse. Právě jeho povaha totiž dostala Apple tam, kde se nachází teď. Někteří Jobse označují za génia, který posunul slovo marketing na jinou úroveň a jiní ho zase označují za zlého člověka, který vlastně nic moc neuměl. Tito lidé jej takto označují zvláště z důvodu, že to byl v podstatě Steve Wozniak, který začal vytvářel počítače, ale tito lidé také už zapomínají, že to byl Jobs, který svými nápady právě dodával Apple produktům jejich typickou tvář, kterou známe dodnes.

1

Jak by vlastně vypadaly nýnější produkty pod taktovkou Steva Jobse?

Od poslední konference, které se Steve Jobs účastnil se toho hodně změnilo a stejně tak i produkty Applu se v mnohém změnily. Častokrát se změnily na stranu, na kterou by Jobs s největší pravděpodobností nikdy nepřistoupil.

Stylus

To je jedna z věcí, kterou Steve Jobs nesnášel a na konferenci, v roce 2007 dokonce běžel slogan „Who wants a stylus?” v překladu „Kdo chce stylus?”. S osmiletým odstupem se tak stalo a Apple představil Apple Pencil. Při představování se dokonce někteří lidé v tu chvíli začali smát. Musíme také ale uznat fakt, že doba, kdy Steve Jobs mluvil o stylusech jako o zlu, se změnila a dnešní Apple Pencil má opravdu smysl. Mluvíme zde totiž o stylusu, který disponuje pokročilými technologiemi pro snímání přítlaku, a tak s iPadem Pro máme opravdu skvělý pracovní nástroj.

2whowants

Malé tablety

Další věcí, kterou Jobs nechtěl, jsou iPady mini. Když Steve představoval iPad, tvrdil, že desetipalcový iPad je minimum a pro menší tablety by se nepodařilo udělat tak skvělé a perfektní aplikace. Opak se stal pravdou, a tak rok po smrti Steva Jobse Apple představil iPad mini. Nutno dodat, že tento malý tablet předčil očekávání a jeho prodeje byly a stále jsou vysoké.

3jobs ipad

Telefony s velkou obrazovkou

Steve Jobs o nich doslova tvrdil, že by si je nikdo nekoupil a také, že nejdou pořádně držet v ruce. Steve Jobs by se zřejmě divil, kde je dnes trh se smartphony. Největší poptávky jsou právě po 4,5 a více palcových telefonech. Ačkoliv těžko říci, kam bude tento směr ubíhat dále. Můžeme totiž vidět, že ne všichni uživatelé chtějí obrovský a mnohdy nepraktický displej, ale raději míří zpět, třeba k nákupům iPhonů SE.

4jobs iphone

Apple Watch

Zde už se jedná spíše o spekulaci. Na Apple Watch se začalo pracovat krátce po Jobsově smrti. Ovšem dle bývalého pracovníka jablečné společnosti Steve Jobs o tomto konceptu věděl a sám osobně ho prý odmítl. Kde je pravda, se dnes již zřejmě nedozvíme, stejně tak už se ani nedozvíme, jestli by byl Jobs na společnost opravdu hrdý, jak řekl Tim Cook, když Apple Watch oficiálně představoval.

5cookwatch

Jak by vypadala společnost Apple dnes, je tedy velmi složité odhadovat. Stejně tak je těžké odhadovat, jak by vypadal celý trh, neboť Steve Jobs na něj měl opravdu veliký vliv. Společnost Apple si ovšem stále drží svoji prestiž a její produkty jsou prostě mnohdy skvělé nebo i lepší než jako ty za Steva Jobse.

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Ohledně těch AW, Jobs odmítal spoustu věcí, které pak uskutečnil navíc chtěl udělat revoluci ve zdravotnictví na což je nositelná elektronika dobrý prostředek..

    1. Samozřejmě jak píši ve článku, je to všechno tak trochu spekulace. Těžko říct, jak by Steve Jobs opravdu reagoval a nebo jestli AW opravdu odmítl. S tím zdravotnictvím musím dát za pravdu. Apple se snaží stále více angažovat do zdravotnictví a určitě to bude jeho směr i v další budoucnosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button