Novinky

Jak by mohl vypadat iPhone 14? Návrat Touch ID a změna cenové politiky

Ač se to možná nezdá, od představení další generace iPhonů nás dějí už jen zhruba 3 měsíce. To znamená, že rodina iPhone 12, o níž by se mohlo zdát, že přišla teprve nedávno, pomalu míří do důchodu. Na následující rok ji nahradí iPhone 13. Žádné zázraky se však od Applu letos neočekávají. Značka spíše jen lehce omladí svůj model z roku 2020. Ještě před pár lety by šlo o typický upgrade ve stylu S, kdy Apple svému původnímu iPhonu přidal jednu zásadnější novinku a několik dalších drobnějších změn. Do pojmenování iPhonu pak přidal právě písmenko S. 

Foto: Unsplash / autor: Omid Armin

Letos nás sice papírově čeká zcela nová generace, avšak ve skutečnosti, půjde o aktualizaci méně zásadního charakteru. To nás logicky vede k úvaze, co Apple představí o rok později. Tedy v září 2022. Také tyto modely se totiž musí v Cupertinu připravovat už teď. A kdo povolanější by nám o smartphonu, kterého se svět dočká až za rok a čtvrt mohl povědět více, než samotný Ming-Chi Kuo. Právě tento tajemný analytik nyní vydal svou tradiční zprávu, ve které ukazuje, jak by mohl vypadat iPhone 14. 

Apple končí s výrobou iPhonu 12 Mini. S malým smartphonem to ale nevzdává

Analytik očekává, že Apple představí dva levnější a dva vlajkové modely. Ty bude odlišovat velikost obrazovky. V obou případech by mělo jít o 6,1 a 6,7 palců. Zcela se tak odporoučí iPhone Mini, který se pravděpodobně prodejním hitem nestal. Apple to však s nejmenším iPhonem zkusí letos ještě jednou a také naposledy. Zásadnější novinkou by se však měl stát návrat Touch ID. Čtečka otisků prstů se tentokrát vrátí pod displej. Tradičně se značného posunu dočká také zadní kamera. IPhone 14 by totiž měl nabídnout snímač s rozlišením 48 MP. Další velmi zajímavá změna se neodehraje na poli technologií, ale v ceníku. Kuo totiž odhaduje, že model s pravděpodobným názvem iPhone 14 Max by mohl stát okolo 900 dolarů. To by oproti dnešním cenám znamenalo docela zajímavé zlevnění. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button