Novinky

Apple končí s výrobou iPhonu 12 Mini. S malým smartphonem to ale nevzdává

Za tři měsíce už tomu bude rok, co Apple světu představil novou generaci iPhonů. Kromě už v podstatě tradičního omlazení dražšího a cenově dostupnějšího modelu ovšem značka loni na trh uvedla úplnou novinku. Řeč je o iPhonu 12 Mini, který se měl stát novým vstupním modelem. Opět se ale ukázalo, že značka, jež se roky profiluje jako výrobce luxusní elektroniky, kterou si nemůže dovolit každý, díru do světa s levnější řadou produktů spíše neudělá. Apple naopak údajně potichu přerušil produkci svého nejmenšího iPhonu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Z dodavatelského řetězce totiž prosakují útržky informací  o velmi slabých prodejích. Ty za očekáváním zůstala tak daleko, že kalifornská značka se rozhodla výrobu tohoto modelu zastavit. Pokus o zavedení miniaturního iPhonu už tak čeká pouze doprodej skladových zásob, které zmizí během léta a případně také podzimu. Někdy během září by ze strany Applu mělo dojít k oficiálnímu zastavení prodeje, čímž zmizí i z webových stránek společnosti.

Dávejte si pozor, jak pojmenujete vaší Wi-Fi síť. Existuje totiž název, co zablokuje Wi-Fi na všech iPhonech a iPadech

S iPhonem Mini to ale Apple ještě nevzdává. Analytici naopak očekávají, že po prázdninách se kromě iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro objeví také iPhone 13 Mini. Značka tak zkusí štěstí ještě jednou. U Applu bývá zvykem, že své starší modely doprodává po boku novinek ještě několik let. Aktuálně si kromě rodiny iPhonu 12 můžete přímo v oficiálním obchodě značky zakoupit také iPhone 11 a iPhone Xr. iPhone 12 Mini však tento osud nečeká. Z oficiálních prodejních kanálu zmizí prakticky při první příležitosti. Další budoucnost iPhonu Mini je ale značně nejistá. V roce 2022 už se totiž pravděpodobně pokračovatele nedočká. Apple to naopak zkusí s cenově dostupným iPhonem o rozměrech modelů Max.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Základní nepochopení je, že malý telefon si koupí někdo, kdo nechce utrácet za velký… Já jsem do příchodu Mini používal SE první generace. Vůbec ne, kvůli ceně nového ale kvůli tomu, že jsem nechtěl křehkou cihlu, kde nedosáhnu palcem na protější roh. Tím že se pasuje nejmenší telefon do role “sociálky” mnoho lidí od koupě odradí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button