Novinky

Jaguar stanovil nový rychlostní rekord pro lodě s elektrickým pohonem

Překovávat hranice ve všech myslitelných oblastech je přirozenou touhou, která nás provází od nepaměti. Nejpopulárnější disciplínou jsou rychlostní rekordy, které patří mezi divácky atraktivní. O jeden takový se nedávno postaral Peter Dredge, který stanovil nový rychlostní rekord v elektřinou poháněném plavidle.

Za vývojem elektrického člunu stojí společnost Jaguar Vector, která si na pomoc přizvala odborníky z Williams Advanced Engineering. Tým použil upravené komponenty a technologie od divize Jaguaru, která soutěží v závodech elektrických vozů Formule E. Rychlostní zkouška proběhla na hladině anglického jezera Coniston Water. Pilotovi se podařilo během několika pokusů dosáhnout nejvyšší rychlosti 88,62 mil za hodinu (142,6 km/h), čímž překonal deset let starý rekord, který byl 76,8 mil za hodinu.

Automobilka Jaguar se již několikrát nechala slyšet, že svou budoucnost vidí v elektřině. Své přesvědčení dokazuje postupným distancováním od spalovacích motorů. V nedávném oznámení dokonce prozradila, že hodlá do roku 2020 zcela zastavit produkci automobilů se spalovacím motorem. Z toho důvodu investuje obrovské prostředky do vývoje elektrických pohonů. Projekty typu Formule E či výše zmíněný elektrický člun jí pomáhají získat cenné zkušenosti, které dříve či později zužitkuje u své komerčně dostupné produkce.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

2 Komentáře

  1. “Automobilka Jaguar se již několikrát nechala slyšet, že svou budoucnost vidí v elektřině. Své přesvědčení dokazuje postupným distancováním od elektrických motorů.”

    Richarde, Richarde, měl by jste zanechat těch adrenalinových sportů. Nebo alespoň těch které způsobují opakované nárazy do lebky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button