Novinky

iPhony v příštím roce možná přinesou nový design, vylepšený fotoaparát a podporu 5G sítí

Zásadnější změny v designu se letošní řada iPhonů skoro jistě nedočká, nicméně v roce 2020 by mohla. S informacemi opět přišel notoricky známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten kromě toho předpovídá i to, že by se letošní iPhony měly ukázat s novou generací ultra širokopásmové rádiové technologie, která bude zajišťovat stabilnější používání, a to zejména v interiéru.

Dle analytika by měly modely iPhonů pro rok 2020 projít třemi výraznějšími změnami. První z nich je už zmíněný nový kabátek, další výraznou změnou by měl projít fotoaparát. Ten by se mohl dočkat zásadních vylepšení, přesněji by mohl dostat ToF (time of flight) senzor. Jeho vlastnosti by, mimo zlepšení kvality obrazu, mohly zajistit i nové funkce virtuální reality. O sítích páté generace je slyšet stále více a více, proto není překvapením, že posledním bodem je právě podpora 5G sítí.

S novým designem by ruku v ruce měly jít i nové velikosti OLED displejů. Aktuálně menší model s displejem o velikosti 5,8 palců (iPhone Xs) by se mohl zmenšit na 5,4 palců, což by byla poměrně překvapivá změna. Naopak větší model (aktuální iPhone XS Max) by mohl narůst z nynějších 6,5 na 6,7 palců, což není v porovnání s menším bratrem tak markantní skok.

Až čas ukáže, zda se předtuchy doopravdy vyplní a příští rok se dočkáme změny designu a nových displejů. Vylepšení fotoaparátu je každoroční rutinou a tento krok je dnes kvůli tempu konkurence zkrátka nutný. Nasazení podpory 5G sítí vypadá také poměrně reálně. Přece jenom konkurence od Samsungu už takové zařízení má.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close