Tipy a triky

Jak na iPhonu či iPadu uložit libovolnou webovou stránku jako PDF soubor

Pokud jste někdy potřebovali na iPhonu či iPadu uložit webovou stránku jako PDF, máme pro vás dobrou zprávu. Generování PDF souborů z webu je nyní v iOS mnohem jednodušší než kdykoli předtím. Jakékoli zařízení s verzí operačního systému iOS 11 a novější disponuje nativní funkcí pro vytváření PDF souborů z prohlížeče Safari. Již tedy není potřeba znát žádná skrytá gesta či krkolomné postupy, jako tomu bylo v předchozích letech.

Jak na iPhonu či iPadu uložit webovou stránku jako PDF soubor

Otevřete Safari na iPhonu či iPadu

Navštivte webovou stránku, kterou chcete uložit do PDF (například tu, kterou právě čtete)

V nástrojové liště klikněte na tlačítko pro sdílení – vypadá jako krabice s šipkou

Z otevřené nabídky vyberte položku s názvem Vytvořit PDF

Následně budete přenesení na novou obrazovku se zobrazeným PDF souborem. V případě potřeby můžete kliknout na ikonu vyvolávající anotační nástroje. Pokud soubor nechcete nikterak dál upravovat, stačí zvolit položku Hotovo a potvrdit nabídku Uložit soubor do…

V dalším kroku už stačí vybrat, kam si přejete vygenerovaný PDF soubor uložit, což potvrdíte kliknutím na položku Přidat. Pokud se rozhodnete pro umístění na iCloud, nový soubor budete mít okamžitě dostupný na všech Apple zařízeních připojených pod stejným Apple ID. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button