Novinky

iPhonem to letos neskoční. Na listopad Apple chystá nálož MacBooků

Už zítra se světu po abnormálně dlouhém čekání představí nová generace iPhonu 12. O nástupcích současné modelové řady už víme prakticky všechno. Upřímně se tedy nedá příliš očekávat, že by nás Apple v úterý v souvislosti s iPhony něčím šokoval. Představení iPhonů by ovšem nemělo být poslední letošní premiérou značky. Společnost si pro nás chystá ještě jedno překvapení, které bude v konečném důsledku možná ještě zajímavější, než je představení nového iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. 

Zdroj: Unsplash

Už v listopadu by totiž Apple měl představit novou generaci počítačů, která bude vůbec poprvé poháněna vlastními ARM procesory. Agentura Bloomberg uvádí, že prvním zařízením s čipem Apple Silicon bude MacBook Pro s 13” obrazovkou. Kromě toho by se světu měl ve stejnou chvíli ukázat aktualizovaný MacBook Air a znovuzrozený MacBook s 12” displejem. Největší pozornost budí poslední jmenovaný počítač. Už dříve se totiž mluvilo o tom, že nová verze kompaktního MacBooku by tentokrát měla na jedno nabití vydržel až 20 hodin a nebude vážit ani jeden kilogram. 

Apple již v úterý představí nový HomePod mini, cena bude překvapivě nízká

Podle posledních informací analytiků agentury Bloomberg není pravděpodobné, že by Apple tyto novinky představil společně s iPhonem. Místo toho jim vyhradí speciální akci, která pravděpodobně proběhne o měsíc později. Fanoušci Applu první Mac s procesorem navrženým přímo Applem už netrpělivě vyčkávají od léta, kdy společnost oznámila, že odchází od Intelu. Místo toho si chce kalifornská společnosti začít počítačové procesory navrhovat sama. Apple už roky prostřednictvím iPadu Pro ukazuje, že je v této disciplíně skutečně dobrý. Proto se dá očekávat, že přechod na procesory řady Apple Silicon přinese pro řadu MacBook a iMac obrovský výkonnostní skok kupředu. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button