Novinky

iPhone Xs Max převálcoval v testu rychlosti Google Pixel 3 XL

Známý Youtube kanál PhoneBuff publikoval další video, v němž srovnává výkon iPhone Xs Max s nedávno představeným Google Pixel 3 XL. Než vám prozradíme výsledek, je vhodné dodat, že Google Pixel 3 XL je považován za výkladní skříň Androidu. Za jeho vývojem stojí samotný Google a proto se dá očekávat, že jeho vývojáři udělali z hlediska optimalizace naprosté maximum.

Přes veškerou snahu to ovšem vypadá, že Google Pixel 3 XL má v současné době problém s řízením paměti. Jinak si totiž nelze vysvětlit takové fiasko. S ohledem na čas dokončení všech úloh se iPhone Xs Max stal vítězem na plné čáře. Průběh testu spočíval ve spouštění nejrůznějších typů aplikací, mezi nimiž nechyběly například herní tituly či nástroje pro úpravu fotografií.

iPhone Xs Max versus Galaxy Note 9. Kdo je králem letošního roku?

Abychom byli konkrétní, tak iPhone Xs Max dokázal všechny aplikace spustit za 2 minuty a 30 vteřin. Google Pixel 3 XL na to potřeboval 3 minuty a 35 sekund. Autor testu si během testování všiml, že Pixel 3 XL neudržel běžící aplikace v paměti. Při jejich opětovném spuštění tak musel data znovu načítat, což se logicky projevilo na delším čase.

Aby se vyloučila možnost anomálie, na PhoneBuff provedli několik stejných testů, přičemž výsledky byly vždy konzistentní. Pokud se na celou záležitost podíváme s větším odstupem, opět jde o krásnou ukázku toho, kde tkví kouzlo Applu a jeho iPhonů. Optimalizaci hardwaru a softwaru má kalifornský výrobce vypiplanou do posledního detailu. Přestože lze na trhu narazit na papírově výkonnější telefony, v praxi to nemusí nutně znamenat, že mají nad jablečnou konkurencí navrch.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button