Novinky

iPhone Xs Max porazil v testu odolnosti Samsung Galaxy S10+

Tvůrci YouTube kanálu PhoneBuff publikovali nové video, v němž se rozhodli mučit iPhone Xs Max a Samsung Galaxy S10+. Předmětem testu se stala fyzická odolnost. Metodika testu stavěla na pádech telefonů v různých pozicích na tvrdou podložku. Předmětem „zkoumání“ bylo zjistit, který ze smartphonů vydrží víc.

Apple při představení iPhonu Xs a iPhonu Xs Max tvrdil, že oba modely disponují tím nejtvrdším sklem na světě. Konkurenční Samsung Galaxy S10+ sází na tvrzené sklo Gorilla Glass 6, které se chlubí neméně skromnými vlastnostmi.

iPhone XS Max

V prvním kole se smartphony musely vypořádat s pádem na zadní stranu. V obou případech došlo k jejich poškození, nicméně ani v jednom případě to nemělo žádný vliv na funkčnost. Chleba se začal lámat až při pádu displejem k zemi, kdy Samsungu přestala fungovat čtečka otisků. Při pohledu na obě zařízení byla evidentní daleko větší míra destrukce u Samsungu. iPhone Xs Max (recenze) sice nevypadal o moc lépe, ale pocitově nepůsobil tak rozsypaně jako jeho jihokorejský rival.

U PhoneBuff zařadili na konec testu ještě bonusové kolo s deseti za sebou jdoucími pády. Zde naopak zvítězil Samsung, který po mučící proceduře stále fungoval. V případě iPhonu Xs Max totiž došlo k porušení dotykové vrstvy a telefon již nešlo ovládat.

V konečném hodnocení však nakonec vyhrál iPhone Xs Max se čtyřbodovým náskokem. Výsledky droptestu rozhodně nejsou měřítkem, podle něhož byste měli vybírat budoucí zařízení. Na druhou stranu je dobré vědět, co se stane, když se váš smartphone rozhodne pro konfrontaci s betonovou podlahou. Výrobci se mohou chlubit použitím nejtvrdších skel, ovšem fyzikální vlastnosti materiálů jsou jasně dané.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button