Novinky

iPhone Xr má podle odborníků nejlepší fotoaparát ze všech smartphonů s jedním objektivem

Většina výrobců chytrých telefonů stále častěji sází na fotoaparát s dvěma objektivy. Stejnou strategii zvolil také Apple, který začal duální fotoaparát nabízet od modelu iPhone 7 Plus (recenze). V jeho aktuální nabídce lze ovšem narazit na iPhone Xr (recenze), který se spoléhá pouze na jednoduchý fotoaparát. O jeho kvalitách se rozhodla přesvědčit uznávaná laboratoř DxOMark, která se zabývá testováním fotoaparátů, kamer, objektivů a v neposlední řadě také smartphonů.

iPhone XR

Fotoaparát v iPhonu Xr si odnesl vynikající ocenění za práci automatiky s expozicí a široký dynamický rozsah. Pánové s DxOMark si pochvalovali také skvělé potlačení šumu a dostatečné množství detailů. Další kladné body si iPhone Xr odnesl za optickou stabilizaci a automatické ostření, které je rychlé a přesné.

iPhone XR

„Trestné body“ si naopak vysloužil za vyšší úroveň šumu při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Nepříliš přesvědčivý je také portrétový režim, u něhož dochází k přehnanému rozostření pozadí, které ve finále nepůsobí realisticky.

Pokud jde o video, iPhone Xr zde opět exceloval s širokým dynamickým rozsahem, vynikající stabilizací obrazu a autofocusem. Horší to je pouze s vyvážením bílé při natáčení v interiérech, kde se také objevuje vyšší úroveň digitálního šumu.

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

V konečném výsledku iPhone Xr získal 101 bodů – 103 bodů za fotografii a 96 bodů za video. V celkovém žebříčku to stačilo na sedmé místo. V segmentu smartphonů s jedním objektivem však zaujal první příčku. Z této pozice ho ovšem může brzy sesadit Google Pixel 3, který na DxOMark zatím netestovali. Kompletní test fotoaparátu iPhone Xr od DxOMark si můžete přečíst zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button