Novinky

iPhone X stanovil další rekord. V bazarech si drží v průměru 80 % maloobchodní ceny

V loňském roce představený iPhone X (recenze) stanovil z hlediska pořizovací ceny nový rekord. Základní varianta s kapacitou 64 GB se prodává za bezmála 30 tisíc korun. Za verzi s 256GB pamětí si zákazníci připlatí dalších pět tisíc navrch. Pokud pomineme okrajové záležitosti typu Huawei Porsche Design Mate RS, iPhone X je nejdražším smartphonem na trhu, který si aktuálně můžete koupit.

iPhone X si drží cenu ze všech smartphonů nejlépe

Podobná situace panuje také v bazarech, kde si iPhone X drží v průměru 70 až 80 procent pořizovací ceny. V případě výkupu je cena pochopitelně nižší, přesto se pohybuje nad hranicí 17 000 za iPhone X s 64GB úložištěm. Obecně se dá říci, že hodnota iPhonu X padá o poznání pomaleji než u konkurenčních smartphonů s operačním systémem Android. „Aktuální cena bazarových kousků iPhone X je způsobena vysokou poptávkou po těchto modelech. Řada uživatelů chce totiž ušetřit a místo úplně nového zařízení raději sáhne po použitém iPhonu X v perfektním stavu a platnou zárukou,“ vysvětlil Filip Veselý z iServis.eu.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Naprosto stejné chování je vidět také na ostatních trzích včetně Spojených států, které jsou pro Apple a jeho iPhony domovinou. K razantnímu poklesu cen bazarových iPhone X dojde až po představení nástupce, jehož debut je očekáván v průběhu září letošního roku. Zda půjde o skokový či pozvolný cenový sestup se uvidí podle schopnosti Applu vykrýt poptávku po nových modelech. Ta má být podle aktuálních predikcí opět obrovská.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close