Novinky

iPhone X v ohrožení. Samsung představil Galaxy S9 a Galaxy S9+

Moderní elektronika stárne zběsilým tempem. Aby výrobci udrželi svá zařízení stále atraktivní a konkurenceschopné, musejí rok co rok své modelové řady vylepšovat. Dvojnásob to pak platí u dvojice úhlavních rivalů tohoto odvětví – Applu a Samsungu. Zatímco Apple vypustil svou novou vlajkovou loď na trh teprve nedávno, Samsung Galaxy S8 už je v prodeji rok a tak nastal čas na jeho obměnu za novější verzi.

Samsung Galaxy S9 zásadní novinky nepřináší. Jihokorejci tento rok spíše inovovali a ladili svůj stávající model. Jedním z hlavních lákadel se má stát fotoaparát, jež Samsung dovedl nebezpečně blízko k dokonalosti. Nový objektiv s variabilní clonou zvládne pořizovat slušné fotky i při silně zhoršených světelných podmínkách a nabízí také možnost snímání superzpomalených záběrů, které slow motion od Applu nechávají daleko za sebou. Snímač na zadní straně telefonu se totiž chlubí schopností zachytiti 960 snímků za vteřinu, čímž deklasuje naprosto veškerou konkurenci. Proti této hodnotě vypadá iPhone X jako chudý příbuzný.

Vlajková loď Applu umožňuje nahrávaní zpomalených záběrů při 240 fps. Minimálně v jednom případě však posloužil konkurenční iPhone X (recenze) inženýrům ze Samsungu jako vzor. Galaxy S9 totiž přichází s vlastní verzí „applovských“ Animoji. Na rozdíl od iPhonu ale Samsung skenuje obličej jen dvojrozměrně a zaměřuje se přitom na stovku imaginárních bodů na obličeji.

Na trhu se opět objeví dvě verze vrcholného Samsungu. Základní provedení Galaxy S9 nabídne displej s úhlopříčkou 5,8 palců při jemnosti displeje 570 ppi. Větší verzi Galaxy S9+ poté jeho výrobce osadí o tři desetiny palce větší obrazovkou. Vzhledem ke stejnému Quad HD rozlišení tak větší provedení dostane obrazovku s jemností displeje 529 ppi. Podobně jako je tomu u Applu, i zde nabídne dražší model duální zadní fotoaparát.  

Srdcem obou verzí je osmijádrový mobilní čip Exynos 9810. Rozdílná je ovšem velikost dostupné operační paměti. Zatímco Galaxy S9 bude mít k dispozici 4 GB RAM, Galaxy S9+ dostane o dva gigabajty více. Do prodeje vstoupí nový soupeř iPhonu v průběhu března a to ve třech barevných variantách. Vedle modré a černé se představí také nové fialové provedení, které Samsung nazval Lilac Purple. Cena nové vlajkové lodě Samsungu začíná na 21 999 korunách za provedení s 64 GB pevného úložiště. O tři a půl tisíce korun dráž pak bude Samsung prodávat verzi se čtyřnásobně větším úložištěm. O stejnou částku, tedy 24 499 korun si prodejci řeknou i za základní 64 verzi modelu Galaxy S9+. 256GB varianta poté vyjde na 26 999 korun.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close