AktualityNovinky

iPhone stále vládne americkému trhu, Samsung ho však dohání

Apple kontroluje podle posledních dat více než 40% svého domácího trhu. Necelou polovinu smartphonů prodaných ve spojených státech tak tvoří iPhony. Druhé místo pak patří jihokorejskému rivalovi. Samsungu se navíc daří náskok jablečného kolosu snižovat, momentálně tak největší konkurent Applu ovládá 31% amerického trhu. Třetímu LG se podařilo ukrojit si slušných 10 procent.

globalsmartphone-940x581

Zajímavé je také srovnání stáří aktivních smartphonu. Zatímco 33 procent uživatelů iPhonu používá model, který má více než dva roky, u Samsungu je poměr o tři procenta nižší. Průměrný Samsung používaný ve spojených státech je tak oproti iPhonu nepatrně mladší. Poměr by se v dohledné době příliš měnit neměl. Ačkoliv je za dveřmi představení Samsungu Galaxy S7, vysoké očekávání nová vlajková loď nevzbuzuje. Pravděpodobně se totiž dočkáme jen lehkých vylepšení. O poznání větší očekávání ale na druhou stranu panuje okolo iPhonu 7, který se ale objeví až v září. Apple totiž čelí hrozně snižování prodejů svého nejdůležitějšího výrobku, který může odvrátit pouze představení nových zásadních vylepšení.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button