Novinky

Podle uznávaného analytika klesne letos poptávka po iPhonech

S prognózami o předpokládaných prodejích jablečných smartphonů pro letošní rok se to má jako na houpačce. Pozitivní odhady střídají bleskovým tempem černé scénáře o prvním propadu prodejnosti iPhonů v jeho historii. Ačkoliv byly doposud zprávy více či méně věrohodné, poslední zveřejněné prognóze bychom měli věnovat mnohem větší pozornost. Pochází totiž od uznávaného analytika Ming-Chi Kuo, který je znám svými perfektně informovanými zdroji.

iphone-lineup

Podle Kuovy analýzy totiž Apple v letošním roce prodá méně, než 200 milionů iPhonů, což při srovnání s loňským rokem, kdy se totiž číslo vyšplhalo až k 232 milionům znamená poměrně výrazný pokles. Analytik dále předpokládá, že v první polovině letošního roku se nejbohatší firmě světa podaří prodat na 85 milionů kusů jablečného smartphonu, přičemž ve druhém pololetí by se toto číslo mělo zvednout na 115 milionů.

Zvýšení prodejů by mělo kromě tradičně bohatší předvánoční sezóny zajistit také představení nového iPhonu 7, který by se měl objevit v září.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button