Novinky

iPhone se podle několika zdrojů brzy zbaví SIM karty. Přejde čistě na eSIM

Jak bývá u produktů Applu častým zvykem, také s podporou druhé SIM karty ve smartphonu si značka dala pořádně na čas. Místo druhého slotu pro fyzickou SIMku však Apple přišel s vlastním řešením. Od iPhonu XS tak můžete mít v telefonu druhou kartu operátora v elektronické podobě. Nyní se Apple podle uniklých informací chystá postoupit s technologií eSIM o krok dále. Značka totiž údajně plánuje, že do některého z příštích iPhonů už nezasunete žádnou SIMku. Prvotní spekulace nepocházela z jinak důvěryhodného zdroje. Do světa ji totiž vypustil brazilský BlogDoiPhone, který si zatím přílišný kredit v této oblasti nezískal. Následně ale začaly přibývat zprávy z dalších míst.

Foto: Macrumors

Zpět ale k tomu, co zatím víme. Brazilci spekulují o tom, že kompletní přechod na technologii eSIM se odehraje u iPhonu 15 Pro, jehož premiéra nás čeká až v roce 2023. Brazilský zdroj své sdělení opírá o zdroje přímo z Applu. Mluví dále o tom, že iPhone představený za zhruba dva roky bude podporovat dvě elektronické SIM karty. Na internetu se v mezičase objevila další zpráva od anonyma, která mluví o stejné novince. Jen s jedním rozdílem. Prvním smartphonem bez fyzické SIMky by měl být už iPhone 14. Tedy model, jehož představení nás čeká už za necelý rok. Spekulace má údajně kořeny u jednoho významného amerického operátora. 

Recenze Philips Fidelio T1: hybridní špunty se špičkovým zvukem a extra výdrží

Do třetice stejná informace zazněla také od leakera, který si říká DylanDKT. Ten už má v Apple komunitě vybudovaný mnohem větší kredit než dříve zmiňované zdroje. Opět opakuje, že Apple se připravuje na vyjmutí slotu pro SIM kartu. Tentokrát už však neuvádí, zda se tak stale v roce 2022 nebo až 2023. Prozradil však, že tento přesun je poměrně blízko. I SIM karta současných rozměrů zabírá spolu se svým slotem v telefonu poměrně významný prostor. Přesun pouze na elektronický ekvivalent telefonní karty by vývojářům hardwaru umožnil uzpůsobit vnitřnosti iPhonu více podle svých představ. Třeba se díky absenci slotu pro SIMku dočkáme o něco větší baterie. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button