Novinky

iPhone SE 2 se ukazuje na prvním videu. Nesmrtelný design vylepší skleněná záda

Podle množství spekulací, které po internetu kolují bychom se v řádu několika týdnu měli dočkat uvedení druhé generace oblíbeného iPhonu SE. Cenově nejdostupnější iPhone, jež si své zákazníky získal vedle přijatelné ceny také kompaktními rozměry a líbivým designem, se svého nástupce dočká po dvou letech od prvního představení.

Věrný původnímu designu

Nyní se na čínské sociální síti Weido objevilo video, které by připravovanou novinku mělo zachycovat. Šestnáctivteřinový klip v podstatě potvrzuje už dříve uvedené informace. Vzhledově je telefon na videu velmi podobný současné generaci iPhonu SE, který svůj design zdědil po iPhonu 5s z roku 2013. Nejvýraznější změnou je skleněná plocha na zadní straně přístroje. To naznačuje, že se chystaný nástupce nejlevnějšího iPhonu dočká po vzoru dalších aktuálních modelů podpory bezdrátového nabíjení. Na rozdíl od ostatních iPhonů v prodeji, si však očekávaný smartphone uchoval zdířku pro audiokonektor.

iPhone SE 2 dorazí již za měsíc. Jaké budou jeho hlavní přednosti?

Přední strana je poté zcela zaměnitelná se současnou generací. Vylepšení by se tak měla odehrát spíše po výkonnostní stránce. Například japonský technologický magazín MacOtakara už dříve tento týden publikoval zprávu, podle které dostane iPhone SE 2 procesor řady A10, což je čip, jež tvoří srdce iPhonu 7.  Důvěryhodnost podobných videí je pochybná. Telefon zachycený na video ovšem odpovídá parametrům, které předtím zveřejnil web Mac Otakara. Na skutečnou podobu a specifikace připravovaného iPhonu si tak budeme muset počkat až do jeho oficiálního představení.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Čert vem technologie, to je na nic. Hlavně nechat tvar a velikost, HW tlačítko, jack a vypínací tlačítko nahoře. Kdyby ho dokázali udělat na 2 simky a baterku s 2násobnou výdrží oproti dnešnímu, bylo by to SUPER a hned bych pro něj mazal ať stojí, co stojí. Protože jediný, co mi na současnym vadí je, 3GSko ve druhý kapse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button