Novinky

Apple pomůže obnovit data z iPhonu ztracených dětí

Zdá se, že přístup Applu k ochraně osobních údajů není vždy tak striktní, jako tomu bylo nedávno během ostře sledovaného sporu mezi Applem a FBI. Pobřežní hlídka u Bermudských Ostrovů totiž nedávno objevila poničený iPhone jednoho ze dvou chlapců, kteří se zde loni v létě ztratili a dodnes jsou nezvěstní. Rodič jednoho z pohřešovaných totiž místní televizi pověděl o spolupráci s výrobcem telefonu, který by měl pomoci vylovený smartphone znovu zprovoznit.

ht_found_iphone_austin_stephanos_jc_160425_4x3_992-780x585

Neštěstí se stalo loni 24. července, kdy se čtrnáctiletí Austin Stephanos a Perry Cohen vydali na lodi na moře. Od té doby je však navzrody masivní pátrací akci nikdo neviděl. Po zprovoznění telefonu se podle otce Austina  pokusí IT experti o vytažení zálohy z cloudového úložistě. Vzhledem k dlouhé době, která od zmizení chlapců až k nalezení iPhonu proběhla, jsou jejich šance na přežití bohužel minimální. Informace vytažené z utopeného iPhonu by tak alespoň mohly poskytnout nové informace o jejich zmizení.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button