Novinky

Téměř celý cenový rozdíl mezi variantami iPhonu nese pro Apple čistý zisk

Rozdíl mezi cenou základního iPhonu 6s se 16GB úložištěm činí oproti jeho vyšší variantě, která disponuje čtyřnásobnou velikostí paměti hruba 3 tisíce korun. Podle agentury IHS Technology však tento rozdíl představuje pro Apple téměř čisté zisk. Výrobní cena iPhonu 6s v 64GB provedení je totiž údajně vyšší jen o pouhých 12 dolarů, tedy asi 300 korun. Na pultě však iPhone dostane cenovku o 100 dolaru vyšší, 88 dolarů z tohoto rozdílu tak představuje čistý získ Applu.

iphonese

Analytici take dále poznamenávají, že ceny flashových pamětí mají kolísavé tendence. V průběhu životního cyklu jednoho modelu  tak není vyloučeno, že se výrobní náklady mírně pozmění. Každý fanoušek iPhonu však jistě doufá, že Apple se už konečně rozhodne opustit 16GB startovací variantu, jejiž kapacita je ve velké většině případu nedostačující, za vyšší variantu. Podobný krok už ostatně učinila také konkurence. Ostatní vlajkové lodi se totiž většinou prodávají s minimálnní kapacitou 32GB, přičemž zachovávají možnost rozšířit úložistě pomocí paměťových karet.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button