AktualityiOSNovinky

Budoucnost podle Applu: iPhone do pár let nahradí cestovní pas

Ve vybraných státech je Apple Pay schopen nahradit hotovost nebo platební kartu. Zdá se však, že Apple má v plánu jít ještě dál. Podle viceprezidentů Apple pro internetovou agendu, je zatím platební systém Apple Pay úspěšný. V nedaleké době se služba rozběhle ve spojeném království, v plánu jsou také další státy a další smlouvy se společnostmi, které by byly ochotny tento systém platby akceptovat. Viceprezident Eddy Cue tvrdí, že toto je zatím pouze začátek, Apple má s Apple Pay mnohem ambicióznější plány. Cílem ze dostat z vaší peněženky co nejvíce karet a hotovosti, které postupně přestanete v obchodech potřebovat.

apple-pay-how-will-work-showcase_image-7-a-7328

Plán Applu hovoří dokonce o nahrazení občanského průkazu, řidičského průkazu a pasu. Společnost si je však vědoma, že se jedná o běh na dlouhou trať, na kterou můžou vlády postavit velké překážky. Při současném pokroku v zabezpečování smartphonů může tento krok být i poměrně bezpečný. Při potenciální krádeži bude dokonce telefon zakódovaný vašim otiskem prstu nebo snímkem oka mnohem bezpečnější než v případě ukradení fyzických dokladů. Vývoj a směřování telefonů tak budou pravděpodobně v budoucnu pokračovat v nastoleném trendu, kdy se ze smartphonů stávají stále důležitější přistroje pro váš každodenní život. Podle spekulací na internetu by mohl být tento systém reálně v provozu kolem roku 2020.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button