Novinky

iPhone, MacBook Air nebo HomePod. Chystá Apple levnější verze svých zařízení?

Apple nikdy neměl zrovna nejlevnější produkty. iPhone, iPad, Macbook i například nově prodávaný chytrý reproduktor HomePod vždy stáli na pomyslném ekonomickém vrcholu svých segmentů. A přesně tohle chce kalifornský výrobce nyní změnit. Podle čínského magazínu Economic Daily News plánuje Apple v letošním roce představit hned několik cenově odlehčených produktů ze svého dosavadního portfolia.

Levnějších bratříčků by se tak měl dočkat iPhone, iPad, Macbook Air a HomePod. Začněme iPhonem. Podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua pracují inženýři z Cupertina na třech nových iPhonech, z nichž nejlevnější varianta by měla nabídnout 6,1 palcový LCD displej a jednočočkový fotoaparát známý z iPhonu 8. Design a technologie FaceID by měla zůstat stejná jako u iPhonu X. Cena by podle odhadů Economic Daily News neměla přesáhnout 749 dolarů (cca 15 500 Kč bez DPH).

Dalším levným produktem by měl být nový 9,7 palcový iPad. Takový tablet už Apple představil v loňském roce, letos však má být ještě o něco levnější (cca 5500 Kč bez DPH). Nízká cena ale jistě přinese i nějaká negativa. Nedá se totiž předpokládat, že by nový iPad nabídl tak široké možnosti, jako například starší sourozenci s přívlastkem PRO. Ještě více dostupnější má být v roce 2018 MacBook Air. Počítač, který je na trhu už 10 let byl téměř vždy nejlevnější vstupenkou do světa nakousnutého jablka a systému macOS. Podle odhadů by se cena aktualizované verze měla zastavit na 899 dolarech (cca 18 600 Kč bez DPH).

A zapomenout nesmíme ani na levnější verzi chytrého reproduktoru HomePod. Jestli Apple plánuje zproduktivnění výroby nebo nějakou „okleštěnou verzi“ prozatím není známo. Podle informací Economic Daily News se však cena nového, levnějšího HomePodu bude pohybovat kolem 200 dolarů (cca 4200 Kč bez DPH), což je rozhodně pozitivní. Otázkou však zůstává, jak budou nízkonákladové produkty vnímány samotnými zákazníky. Stačí jen vzpomenout na iPhone 5c, jeho plastová záda a vysoko nastavenou cenovku, která rozhodně neodpovídala levnějšímu zařízení, jak bylo deklarováno na tehdejší keynote.

Apple chystá tři nové iPhony. Největší zájem má vzbudit model s 6,1“ displejem

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close