Novinky

Bizarní patent Applu: iPhone se během chvíle promění ve zbraň pro laser game

Společnost Apple vlastní tisíce patentů, z nichž se naprostá většina seriové produkce nedočká. Patentové žádosti však umožňují zajímavý pohled na to, co technologický průmysl v následujícíh letech či dekádách čeká. Čas od času se ale objeví petentový nákres, u kterého se můžeme spíše jen pobavit. Přesně do této katerogie také patří návrh Applu, jak z iPhonu udělat pistol k populární hře Laser game.

Screen-Shot-2016-05-10-at-13.22.14-780x581

iPhone z hypotetické budoucnosti by pro hraní laser game používal akcelerometr, který je běžně přítomen už v dnešních smartphonech. Ten by při spolupráci s Wi-FI a Bluethooth dokázal určit polohu telefonu, která by umožňovala zahrát si laser game i s ostatními kamarády. Tento patent však ani zdaleka není prvním, který by z vašeho iPhonu mohl vyrobit herní zařízení pro malé i velké. Před časem si totiž jablečný gigant nechal patentovat také například joystick na pružince, který by byl ukrytý pod domácím tlačítkem.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button