AktualityNovinky

iPhone je o mílový krok blíže k bezdrátovému nabíjení

Důvod proč se zatím ještě žádný iPhone nedočkal bezdrátového nabíjení je prostý. Současná technologie totiž umožňuje bezdrátově nabíjet pouze telefon s plastovým zadním krytem. Firma Qualcomm ale právě představila zcela novou technologii, která by dovolila bez konektoru nabíjet i hliníkový iPhone a ostatní kovové smartphony. iPhone 6s zcela určitě touto funkcí ještě disponovat nebude, do budoucích iPhonů se ale nejspíš bezdrátové nabíjení už dostane. Qualcomm je navíc věrným dodavatelem Applu, takže možné dohody o zajištění výroby a dodávek nabíjecích podložek by mohly probíhat vcelku hladce.

DSC_0362_610x392-e1356022893450

Na rozdíl od některých Samsungů, které už takto nabíjet lze právě díky zadnímu plastovému krytu Apple doplatil na svou snahu o co nejprémiovější design svých produktů. A musel tedy vyčkávat až pokrok umožní bezdrátové nabíjení i kovovým telefonům. Problém současných nabíjecích podložek je v tom, že kovové předměty zahřívá. Nová technologie, kterou Qualcomm nazval WiPower tento problém řeší. Pracuje totiž na principu magnetické rezonance. Nejsme fyzikové, takže těžko odhadnout kolik toho bude mít nová bezdrátová nabíječka společného s magnetickou rezonancí v nemocnici. WiPower navíc dovoluje nabíjet najednou více zařízení a to i s odlišnými nároky na příkon. To znamená, že jednoho dne si na jedné nenápadné podložce nabijete najednou iPhone, iPad i iWatch.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button