AktualityNovinky

iPhone budoucnosti rozezná leváka od praváka a přizpůsobí tomu ikony

Apple se chystá vyřešit problém, který u iPhonů vyvstal s nástupem modelové řady s číselným označením 6. Zvětšený displej totiž od té doby nelze, na rozdíl od předchůdce, vždy pohodlně ovládat jednou rukou. Na téměř pětipalcovém displeji se prostě stává, že okraje jsou někdy příliš vzdálené. Proto si Apple nechal patentovat zlepšovák, na který možná narazíme u některého z budoucích iPhonů nebo iPadů.

Zařízení by totiž mělo poznat, jestli telefon držíte levou nebo pravou rukou a tomu přizpůsobit uživatelské rozhraní. Patent také uvádí, že senzory by měly poznat, jak rychle telefon nebo tablet zvednete a podle toho patřičně reagovat. Zde nám ale vrtá hlavou, o čem přesně by měla rychlost jakou telefon nebo tablet zvednete rozhodovat.

iphone-6s-13Jako užitečná funkce se také zdá být rozpoznání, zda telefon vytahujeme z kapsy, nebo například zvedáme ze stolu. Čemuž se také posléze přizpůsobí nastavení telefonu. Data by se samozřejmě shromažďovala ze všech jablečných zařízení. Návykům při používání iPhonu by se tak měl paralelně učit také váš iPad. Pokud se podobné funkce opravdu dočkáme samozřejmě není v tuto chvíli možné říci. Nezle však zapírat, že telefon, který by levákovi přizpůsobil své rozhraní by byl určitě přijat s nadšením.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button