Novinky

Apple přibalí ke každému iPhone 7/Plus redukci z Lightning na 3,5mm audio jack

S blížící se premiérou nových iPhonů se dozvídáme další zajímavé informace o letošních novinkách. Mezi poslední úniky patří snímek, který údajně zachycuje štítek prodejního balení k iPhonu 7 Plus. Pokud budeme předpokládat, že fotografie není podvrh, lze z ní velice snadno vyčíst několik podstatných informací. Společně s iPhonem 7/Plus dostanou zákazníci sluchátka označovaná jako Lightning EarPods. Potvrdily se tak dřívější spekulace a zveřejněné fotografie, na nichž byly zachyceny originální sluchátka zakončené Lightning konektorem. Dále nebude chybět tradiční Lightning kabel pro nabíjení a synchronizaci doplněný o adaptér do zásuvky.

Etiquette-iPhone-7-Plus

Posledním příslušenstvím se stane redukce z Lightning na 3,5mm audio jack. Tato informace udělá největší radost všem uživatelům, kteří chtějí využít vlastní sluchátka. Původně se totiž očekávalo, že Apple výše zmíněnou redukci bude nabízet pouze jako samostatný doplněk, za který si nechá patřičně zaplatit. S jistou dávkou nadsázky jde o vstřícný krok ze strany výrobce, který evidentně naslouchá svým příznivcům.


Odstranění sluchátkového jacku je poměrně radikální rozhodnutí, které posune poslech hudby do čistě digitálního světa. Z jistého úhlu pohledu tak jde o logické řešení, jak minimalizovat problematický přechod po dobu, než se 3,5mm vstup přesune pouze do našich pamětí a učebnic dějepisu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button