Novinky

Ming-Chi Kuo: Ani iPhone 7 nezachrání Apple před propadem prodejů

Spolehlivý analytik Ming-Chi Kuo po krátké době opět promluvil o svém pohledu na budoucí vývoj Applu. Tentokrát se však jeho zpráva netýká zvěstí o tom, čím by měl očekávaný iPhone 7 disponovat. Kuo se totiž pro změnu zaměřil na vývoj prodejnosti jablečných telefonů.

kgi-iphone-statsPodle analytikova scénáře zažívá Apple v letošním roce propad prodejů, které za celý rok údajně nepředčí ani čísla z roku 2014. Pokles v prodejnosti iPhonů by tak nakonec mohl být ještě vyšší, než se původně očekávalo. V tomto ohledu Applu nepomůže ani představení iPhonu 7, od kterého se příliš mnoho inovací neočekává. Mnohem větší naděje jsou tak kladeny až na iPhone 8, který by se měl objevit v roce 2017.

V roce 2014 prodal Apple celkem 193 milionů iPhonů. Prodeje v letošním roce by se podle Kuovy zprávy měly pohybovat právě kolem tohoto čísla. V neoptimističtějším výhledu, který analytik vydal pak očekává, že se Applu podaří prodat maximálně 205 milionů iPhonů. Pokles by tak měl proti loňskému roku dosáhnout 11,6 až 18,1 procent.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button