iOSiPhoneNovinky

iPhone 7 Plus je jednoduše TOP. Tady máte stručnou odpověď proč

Na začátek se omluvíme všem, kterým titulek může připadat poněkud přehnaný či sprostě přímočarý. Smyslem článku není vynášet nový iPhone 7 Plus (preview) do nebes, ale poukázat na jeho klíčové přednosti, kvůli kterým jde o nejžádanější smartphone minimálně letošního roku.

Displej

Stejné rozlišení, stejná úhlopříčka a použitá technologie. Tak bychom mohli ve zkratce shrnout vstupní prvek, s jehož pomocí ovládáme všechny funkce iPhonu. Jestliže vás ovšem nezajímají pouze povrchní informace, možná oceníte pár velice zajímavých faktů. Uznávaný server DisplayMate podrobil displej iPhonu 7 Plus podrobnému testu, na jehož konci se objevilo vyseknutí té nejhlubší poklony.

jbareham_160910_1215_c_0361_compressed-0

Za zmínku stojí šíře barevné stupnice DCI-P3, která je typická pouze pro ty nejlepší 4K televizory, maximální naměřený jas 705 cd/m² a špičkový kontrastní poměr. Opomenout nelze ani odrazivost panelu, která činí pouhých 4,4 %, lepší už je pouze iPad Pro (1,7 %). Resumé je takové, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou osazeny tím nejlepším LCD displejem, na který můžete v mobilním světě narazit.

Fotoaparát

Na rovinu se přiznám, že přidání dalšího objektivu nepovažuji za nikterak zásadní benefit. Tedy alespoň do té doby, než Apple uvolní aktualizaci se speciálním režimem pro pořizování portrétů. Aktuální srovnání s vlajkovými modely Samsungu ukazují, že jihokorejští samurajové podávají o krůček lepší výsledky, ovšem i tak se nemá Apple za co stydět. Nový fotoaparát má optickou stabilizaci a skvělou světelnost f/1.8. Jestli na pořízených snímcích tchyně uvidíte o chlup v podpaží méně či více je v podstatě jedno.

jbareham_091016_1215_tldr_0001-0

Stále se totiž bavíme o mobilním telefonu, který nikdy nebude podávat výsledky srovnatelné se zrcadlovkou. Tedy pokud se nedočkáme razantního posunu v záznamové technice. Na zachycení rychlých momentek z dovolené či páteční house party to bohatě stačí a rozhodně si nebudete na nic stěžovat. Jestliže se s tímto vyjádřením nehodláte spokojit, počkejte si na náš redakční test fotoaparátu v iPhone 7 Plus, kde podrobně rozebereme všechny vlastnosti a porovnáme s loňským iPhonem 6s Plus (recenze).

Výpočetní výkon

Apple nespoléhá na čínské soudruhy a procesory si raději navrhuje sám. Díky pečlivě řízenému vývoji a nezbytnému know-how nám letos nadělil čtyřjádrový čipset Apple A10 Fusion (více informací). Jeho dvě silnější jádra se rozběhnou když potřebuje maximální výkon. Zbylá dvě si ševelí v momentech, když jen třeba projíždíte status svých přátel na Facebooku nebo sjíždíte jak moc nám to zase nandali v hokeji.

snimek-obrazovky-2016-09-19-v-19-47-58

Když se podíváme na tabulky benchmarků (více zde), jasně uvidíte, že jde o buldozer válcující veškerou konkurenci. A pokud nepřiletí mimozemšťani a Samsungu neprodají převratnou technologii, zůstane to tak do představení dalšího iPhonu. Jestliže tedy chcete honit ego a v kapse mít nejvýkonnější bestii, iPhone 7 Plus je nutností.

Je sexy a cool

Váží jako dvě čerstvě narozené čivavy, má neskutečně tlusté rámečky kolem displeje, papírově zastaralý hardware a tři roky starý design. Přesto je o něj neskutečný zájem a všichni distributoři hlásí vyprodáno ještě předtím, než zásoby dorazí fyzicky na sklad. V pátek začne oficiální prodej v naší kotlině a přesto existují nadšenci, kteří nasednou do auta a vyrazí do Německa jen proto, aby ho měli o pár dní dříve.

vrg_1215_iphone_review_lead_compressed-0

Ti největší fanatici dokonce neváhali stanovat před Apple Story po celém světě týden předtím, než Apple obě novinky představil. Jestli vám to situace dovolí, na chvilku se zamyslete a zkuste přijít na jakýkoli jiný smartphone, který budí takové emoce. Jestli o nějakém víte, napište nám do redakce a my vám pošleme flašku rumu.

Uživatelský zážitek

Předchozí odstavce jste mohli klidně přeskočit, jelikož meritum věci tkví naprosto jinde. Celé kouzlo tkví v uživatelském zážitku, který dokáže nabídnout pouze Apple. Jestli jste už někdy iPhone měli, víte o čem je řeč a ostatní to jednoduše nemají šanci pochopit. iPhone 7 a iPhone 7 Plus nemají tabulkově nejsilnější procesor, velikost operační paměti a ani nejlepší fotoaparát. Celé je to ovšem zabaleno do formy, která vám poskytne jedinečný pocit. Je dechberoucí, jakým stylem dokáže Apple sladit hardware a software do podoby, jakou nám servíruje v jeho produktech.

jbareham_160909_1215_a_0023_compressed-0

V žádném případě nejde o inovace, těch Apple totiž přinesl skutečně pramálo. Za vším stojí maniakální smysl pro detail a skvělý tah na branku. Pro uživatele to znamená vlastnit přístroj, na který se může za všech okolností spolehnout. Jestli na vás tato tvrzení působí jako výrok jednoho ze stáda či verzi Radka Hulána z jiné dimenze, kde každý den sbírá jablka, rád vše uvedu na pravou míru.

wotw-planet-splash-593x346

Jelikož aktivně používám smartphony se všemi hlavními operačními systémy, znám dokonale všechny jejich klady a zápory. Tento dosud nespecifikovaný druh masochismu mi dává právo soudit a vyřknout jasné stanovisko. Pokud toužíte mít ty nejmodernější technologie a papírově nejlepší parametry, jděte do nejbližší prodejny elektra pořiďte si Samsung Galaxy S7 edge případně jiný špičkový Android. Jestli ovšem chcete kvalitní smartphone, který bude šlapat jako ty nejlepší švýcarské hodinky, nehodláte řešit nevysvětlitelné chyby a zároveň chápete filosofii Applu, koupíte si iPhone 7 Plus.

A neberte to tak vážně, je to přeci jen obyčejný telefon. 😉

Zdroj obrázků
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Keďže mám doma S7 Edge a aj IP6 v podstate súhlasím s autorom článku. A teším sa na IP7 Pro.

Close