Novinky

iPhone 7 vs. IPhone 6s v testu voděodolnosti: Starší model nedopadl vůbec špatně (video)

snimek-obrazovky-2016-10-24-v-9-03-17

Pokud se jako autor těchto článků stále prostě bojíte jen tak zkušebně vnořit svůj údajně voděodolný iPhone 7 do vody, následující video by vám mělo ukázat, že menší koupel si tento telefon za dvě desítky tisíc korun opravdu může dovolit. Video, které se objevilo na Youtube ukazuje minimálně to, že nejnovější iPhone snáší vodu výrazně lépe, než jeho předchůdce.

Při srovnávací koupeli totiž youtuber iTwe4kz vnořil do sklenice s vodou jak iPhone 6s, tak iPhone 7. Výsledek testu asi příliš nepřekvapí – naštěstí. iPhone 7 totiž pobyt ve vodě snesl mnohem lépe, než jeho předchůdce. Sluší se připomenout, že ačkoliv vlajková loď loňského roku oficiálně postrádala certifikaci pro odolnost vůči vodě, byl model 6s/Plus proti tomuto živlu až překvapivě odolný.

Zpět ale k publikovanému testu. Už po pár minutách ve vodě můžeme vidět, že zatímco iPhone 7 pracuje bez problému, na jeho předchůdci se čas od času spustí náhodná aplikace. Po 18 minutách ve vodě se pak starší telefon sám od sebe restartoval, zatímco jeho nástupce stále odpočítával bez problému. Za to iPhone 6s už se z restartu nevzpamatoval. Jeho pixely totiž začaly postupně vadnout. Při testu šlo také jasně vidět, že displej nového iPhonu je skrze vodu mnohem čitelnější a jasnější. Video ale ukázalo, že i iPhone 6s by měl nechtěné upuštění do vany nebo dřezu snést bez úhony. Ačkoliv je iPhone 7 certifikován na odolnost vůči vodě po dobu 30 minut, vytáhl jej autor videa až po 45 minutách. Po takto dlouhém pobytu ve vodě nepřišly k úhoně ani reproduktory, které však kvůli přítomnosti vody nevydávaly ihned po vynoření zcela stoprocentní zvuk. Chvíli z nich dokonce prskala voda.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button