AktualityNovinky

Zájem o nové iPhony láme rekordy, Apple očekává 10 milionů prodaných kusů během prvních dvou dnů

Společnost Apple tento víkend spustila systém předobjednávek na nové modely iPhone 6s a 6s Plus. Tato možnost se pochopitelně týkala pouze trhů spadajících do první vlny, kde naše kotlina bohužel nefiguruje. Výrobce se několik hodin po této události nechal slyšet, že první čísla jsou více než uspokojivá. Podle dostupných informací se obě novinky těší nebývalému zájmu ze strany zákazníků. Dřívější predikce totiž počítaly s nižší poptávkou, která měla být způsobena stávajícím designem, který se u „eskových” řad nemění. Americký gigant se pochlubil, že předobjednávky na nové iPhony by měly překonat loňský rekord. Dosavadní čísla hovoří o deseti milionech prodaných kusů během prvních dvou dnů, což je naprosto fantastický výsledek. Nemalý podíl na tom má pochopitelně Čína, kde jsou smartphony Applu považovány za symbol luxusu a společenského postavení.

iphone-6sSázka na technologii 3D Touch s haptickou odezvou a funkcí rozeznání úrovní tlaku se zřejmě vyplatila a příznivci značky ji berou za dostatečný důvod pro přechod na nový model. Přední analytici dokonce předpokládají, že Applu se podaří do konce letošního roku prodat na 80 milionů kusů, což je zhruba o šest milionů více v porovnání s loňskými modely. Z hlediska zájmu si nejlépe vede větší iPhone 6s Plus. Ačkoliv první expedice proběhnou až 25. září, již nyní jsou jisté rekordní tržby po celém světě.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button