Novinky

iPhone 6s Plus je nejvýkonnějším smartphonem planety. Nemilosrdně drtí veškerou konkurenci

Výrobci smartphonů s Androidem se každoročně předhánějí v počtu výpočetních jader a kapacitě operační paměti. Letošní vlajkové modely se již neobejdou bez osmijádrového čipsetu a 4 GB RAM. Na papíře tyto hodnoty vypadají impozantně, ovšem v reálu záleží na spolupráci softwaru s hardwarem. Oblíbeným měřítkem výkonu jsou benchmarky, mezi které se řadí populární AnTuTu. Vývojáři aplikace pravidelně aktualizují žebříček nejvýkonnějších strojů, přičemž tentokrát do něj zahrnuli v září představený iPhone 6s Plus (recenze). Jak možná tušíte, jablečný smartphone rozdrtil veškerou konkurenci na plné čáře. V testu dosáhl na celkové skóre 132620 bodů, čímž si vydobyl suveréní prvenství. Druhou příčku obsadil Huawei Mate 8, který dosáhl na 92746 bodů. Třetí místo patří čínskému Meizu Pro 5 (86214 bodů).

antutu-2015-smartphone-performanceZveřejné výsledky opět dokázaly, že špatně odladěný operační systém dokáže výrazným způsobem degradovat schopnosti jinak vyspělého hardwaru. Vítěz testu, iPhone 6s Plus disponuje „pouze“ dvoujádrovým čipsetem a 2GB operační pamětí a přesto dokázal pokořit konkurenci s modernější architekturou procesoru a mnohem kapacitnější RAM.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button