AktualityNovinky

iPhone 6S nabídne 12Mpx fotografie, možnost nahrávání 4K videa a přední blesk pro selfie

Jednou z největších novinek chystaného Iphonu 6S a 6S Plus se stane přepracovaný modul fotoaparátu. Poprvé od uvedení modelu iPhone 4S z roce 2011 se dočkáme nárůstu rozlišení z osmi na dvanáct megapixelů. Kromě větších snímků se máme údajně těšit na možnost nahrávání videa v rozlišení 4K. Apple díky tomu srovná krok s androidí konkurencí a zároveň využije schopnosti současných televizorů. Zdroje blízké výrobci dále uvádí, že výrazné aktualizace se dočká i čelní FaceTime kamerka. Kromě modernizovaného snímače se po jejím boku údajně objeví LED dioda. V naší redakci si však myslíme, že se jedná pouze o zbožná přání selfie maniaků a na integraci přisvětlovací LED diody na čelní straně ve finále nedojde.

9to5mac_6s26

Jako uvěřitelnější se jeví funkce pro panoramatické záběry a zpomalená videa v 720p. Zvěsti o inovovaném fotoaparátu se internetovými médii šíří již několik měsíců a v podstatě dávají smysl. Jeden z čínských dodavatelů součástek nepřímo prozradil, že snímač hlavního fotoaparátu má ve skutečnosti rozlišení 13 megapixelů, nicméně oněch milion bodů poslouží pro digitální stabilizaci. Apple nehodlá lákat pouze na kvalitní snímky či videa. Další libůstkou se stane displej s technologií Force Touch, kterou budoucí majitelé využijí v systému iOS 9. Haptická odezva má zdokonalit již tak intuitivní ovládání a nabídnout rychlejší přístup k často používaným položkám.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button