AktualityNovinky

Zdroje z dodavatelského řetězce naznačují, jak si iPhone 6s vede v prodejích

Prodeje iPhonu 6s nejsou podle mnohých zpráv tak uspokojivé, jak Apple očekával. Aspoň takovéto spekulace kolovaly ještě nedávno skrze servery určené pro fanoušky jablečné značky. Podle nových informací se ale zdá, že celý problém nebude ve skutečnosti tak žhavý, jak to doposud vypadalo. Ačkoli ještě od Applu nemáme žádná oficiální data, protože iPhone 6s zatím není v prodeji celé čtvrtletí, nápovědu o tom, jak si jablečný premiant vede nám můžou dát finanční výsledky jednoho z dodavatelů.

iphone-6s

Své hospodářské výsledky totiž nyní oznámila společnost Catcher Technologies, která pro Apple dodává hliníková těla iPhonů. Během listopadu zaznamenala tato firma tržby vy výši 254 milionů dolarů, což je oproti minulému měsíci nárůst pouze o 1,4 procenta. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku však toto číslo představuje skok o celých 50 %.

3d-touch-iphone-6s-press

Je pravdou, že Apple není pro Catcher Technologies jediným zákazníkem, jeho zakázky pro tuto společnost jsou ale tak významné, že na tvorbu příjmů a zisků mají velmi podstatný vliv. Na oficiální výsledky vztahující se k  novému iPhonu si samozřejmě ještě budeme muset nějaký měsíc počkat, podle  těchto náznaků se ale zdá, že navzdory všelijakým spekulacím si král smartphonů vede opravdu dobře.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button