AktualityNovinky

iPhone 6s nabídne 12Mpx fotoaparát s pěti optickými členy

Chystaný iPhone 6s je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. S blížící se premiérou se pochopitelně navyšuje i frekvence spekulací a “zaručených” úniků, které odhalují hardwarovou výbavu. Největším lákadlem se má údajně stát přepracovaný fotoaparát, jehož rozlišením poskočí na dvanáct megapixelů. Dřívější zvěsti hovoří o integraci nové technologie RGBW přidávající bílý subpixel. To má v praxi výrazně pomoci v kvalitě snímků pořízených za zhoršených světelných podmínek.

camera_left_large2Další zdroje se nyní vytasily s novou spekulací, podle níž bude fotoaparát v iPhone 6s a 6s Plus složen z pěti optických členů. Těžko soudit, nakolik jsou tyto informace pravdivé a zda se alespoň částečně zakládají na skutečných informacích. Ať už je pravda jakákoliv, jistě dojde k navýšení celkového rozlišení. Aktuální iPhone 6 se svým 8Mpx fotoaparátem sice podává nadprůměrné výsledky, nicméně ve srovnávacích tabulkách výrazně zaostává za konkurencí s operačním systémem Android, což ho u méně zkušených uživatelů neprávem deklasuje.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button