AktualityNovinky

iPhone 6 Plus se stal králem phabletů

Kategorie phabletů je mezi uživateli stále oblíbenější s čímž pochopitelně souvisí aktuální nabídka modelů na současném trhu. Odvážným zakladatelem kříženců mezi tablety a smartphony se stal jihokorejský Samsung s první generací Galaxy Note. Po kladném přijetí ze strany spotřebitelů se k podobnému kroku uchýlili i ostatní výrobci. Přes dřívější tvrzení o nesmyslnosti větší úhlopříčky než čtyři palce se Apple rozhodl pro stejný krok a v září loňském roce uvedl úspěšný iPhone 6 Plus.

image

Podle analýzy zahraničního serveru Kantar Worldplan získal trh s phablety 21% podíl. Tyto údaje vychází z prvního čtvrtletí letošního roku, přičemž největší podíl nese právě zmiňovaný iPhone 6 Plus, který se pyšní 5,5″ úhlopříčkou. Největším odbytištěm přerostlých telefonů je Asie, potažmo Čína, která pro Apple znamená tržně důležitý region. Cupertinský gigant vystihl správné načasování, které dokázal přeměnit na nezanedbatelné příjmy do firemní kasy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button