AktualityNovinky

GameBench: iPhone 6 je aktuálně nejvýkonnějším smartphonem na trhu

Zahraniční server GameBench si vzal do parády letošní vlajkové modely a porovnal jejich herní výkon. Na startovní čáru se postavili iPhone 6, Samsung Galaxy S6, HTC One M9 a Nexus 6 od Motoroly. V jednom z testů se redaktoři zaměřili na výsledky při hraní titulu GTA San Andreas, který patří mezi nejoblíbenější hry. Z pohledu stability byly výsledky na Iphone 6 a Samsung Galaxy S6 dost vyrovnané, ovšem při detailnějším zkoumání se ukázaly rozdíly ve vykreslování, které hrály ve prospěch smartphonu od Applu.

13546-8436-iPhone-6-GTA-zoom2-l

Detaily herního prostředí a textury byly na jihokorejském lídrovi znatelně horší. Za touto skutečností nestojí slabší hardware, nýbrž optimalizace samotného softwaru, který využívá odlišené způsoby renderingu. Na iOS je lepšího zážitku docíleno rozmazáním jednotlivých pixelů po předchozím upscalingu. Poměrně zajímavým zjištěním byla naměřená hodnota využité operační paměti, kdy si iPhone vystačil s zhruba čtvrtinou toho co jeho androidí konkurence.

13546-8435-GS6-GTA-zoom2-l

V celkovém žebříčku se na prvním místě umístil iPhone 6 s papírově nejslabším hardwarem. Druhou pozici obsadil již zmíněný Samsung Galaxy S6 následovaný modelem HTC One M9. Na pomyslném chvostu se ocitl Nexus 6. Z výsledků lze bez námahy vypozorovat, že příliš nezáleží, kolik má váš telefon výpočetních jader, nebo jak velká je operační paměť. Klíčem k úspěchu je optimalizace softwaru na konkrétní hardware.

13546-8437-Screen-Shot-2015-07-11-at-112753-AM-l

Roztříštěnost platformy Android je známým problémem s nepříliš jasným řešením. To Applu dává markantní výhodu, kterou jak vidno dokáže náležitě využít ve svůj prospěch.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button