Novinky

Apple plánuje u iPhone 16 Pro Max zvětšit displej. Stane se tak největším jablečným telefonem v historii

Zvětšování displejů je v odvětví mobilních telefonů trendem už prakticky od úplného počátku vzniku těchto zařízení. Od prvního iPhone 2G s 3,5palcovým displejem jsme se dnes u modelů s přídavky „Max“ a „Plus“ dostali až na 6,7palcovou obrazovku, která umožňuje uživatelům na svém mobilním telefonu vykonávat většinu každodenních úkonů velmi pohodlně. Dle posledního úniku od Rosse Younga však Apple plánuje displej iPhone ještě více zvětšit, a to konkrétně u modelů 16 Pro a Pro Max.

U těchto telefonů by se poté měla obrazovka z původních 6,12 a 6,69 palců zvětšit na 6,27 palců u modelu „Pro“ a 6,86 palců u varianty „Pro Max.“ Základní iPhone 16 a 16 Plus by poté měli zůstat na stávajících rozměrech po vzoru iPhone 14 a 14 Plus.

foto: 9to5mac

Samotné zvětšení však nebude u displeje iPhone s přídavkem „Pro“ jedinou novinkou. Změnit se má totiž i poměr stran, a to z původních 19,5:9 na 19,6:9. Na první pohled se tento rozdíl nemusí zdát tak markantní, faktem ale je, že bude telefon vyšší a při běžném používání to bude znát. Toto rozhodnutí je však naprosto logické, jelikož při zvětšení displeje tento poměr stran pomůže pohodlnějšímu ovládání samotného telefonu.

Jako všechny úniky musíme i tento vnímat s určitou rezervou a nebrat jej jako bernou minci. Do vydání tohoto modelu totiž zbývá ještě déle než rok a za tuto dobu se toho může ještě hodně změnit. Přesto je ale stále velká pravděpodobnost, že se zvětšení displeje u iPhonů dříve či později dočkáme.

A co vy? Uvítali byste takovouto změnu nebo jste spíše zastáncem menších telefonů? O svůj názor se jako obvykle můžete podělit s ostatními čtenáři v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button