Novinky

iPhone 16 Pro má dostat vylepšené objektivy. Ty mají odstranit problém, který iPhone trápí dlouhé roky

Ačkoliv se iPhony každým rokem zlepšují a současné generace jsou nadmíru schopné v oblasti fotoaparátu a kamery, stále trpí na určité neduhy. Jeden z nich se týká nechtěných odlesků světla na objektivu při pořizování videí. Pokud totiž natáčíte video proti světlu, vznikají v záběru světelné artefakty, jež jsou na záznamu vidět a působí jako dosti rušivý element. Běžný uživatel si toho možná ani nevšimne, ale pro náročnější tvůrce, jež se snaží z kamery iPhonu dostat maximum, to představuje značnou nepříjemnost . Je alespoň potěšující zprávou, že iPhone 16 Pro by měl v tomto směru údajně nabídnout řešení výše popsaného problému.

Zpráva uživatele vystupujícího pod přezdívkou Yeux1122 totiž říká, že Apple v současné době testuje novou technologii povrchové úpravy objektivu, která je údajně plánovaná pro modely iPhone 16 Pro. Konkrétně se chce Apple odlesků zbavit pomocí ALD vrstvy, jež zlepší vlastnosti objektivu a zamezí právě těmto světelným artefaktům. Již stávající antireflexní vrstvy se snaží tento problém eliminovat, ale kvůli jejich nerovnoměrnosti je požadovaný účinek omezený.

iPhone 15 Pro Max, přírodní titan, zadní strana
iPhone 15 Pro Max | foto: Richard Streit

Vrstva ALD je naproti tomu nanesena rovnoměrně na atomární úrovni, a má tudíž mnohem lepší vlastnosti. Díky tomuto vylepšení by se tedy fotoaparát iPhonu mohl stát ještě lepším a nalákat opět více profesionálů, kteří mohou používat iPhone při práci buď jako sekundární či dokonce primární zařízení pro pořizování obsahu.

Je zároveň vhodné dodat, že tvrzení leakera Yeuxx1122 nejsou vždy spolehlivé a rozhodně je nelze brát jako bernou minci. Na druhou stranu se nejedná o nikterak divokou spekulaci, a je zde tedy vyšší pravděpodobnost, že staví na reálných základech. Vyřešení problémů s odlesky světla ve videu by každopádně představovalo vítaný posun, který by dozajista ocenili všichni uživatelé jablečných smartphonů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button