Novinky

iPhone 15 Pro Max nabídne elegantnější design díky méně vystouplému modulu fotoaparátu a tenčím rámečkům

Fotoaparáty v mobilních telefonech udělaly za posledních několik let neuvěřitelný pokrok. Z nanejvýše ucházejících fotek, které byly foceny na první smartphony jsou dnes krásně čisté a ostré snímky, jež se pomalu blíží k tomu, co zvládají profesionální fotoaparáty. Tato evoluce si však vybrala svou daň v podobě velikosti fotografických modulů, jelikož samotné objektivy jsou kvůli lepšímu zachycení světla mnohem větší a více vystupují ze zad zařízení. Objektivy u poslední generace iPhone 14 Pro a 14 Pro Max vystupují nad povrch natolik, že kolikrát ani pouzdro je v některých případech nedokáže srovnat do jedné roviny.

Poslední spekulace od známého leakera Ice Universe však naznačuje, že bychom se mohli v tomto směru dočkat určitého zlepšení. Chytaný iPhone 15 Pro Max by měl totiž přijít s novým periskopickým objektivem, který by umožnil nejen větší optické přiblížení, ale právě i méně vystouplých čoček. iPhone by se tak na stole méně kýval a celkově by mohlo prospět celkové ergonomii.

Co však fanoušky menších telefonů rozhodně nepotěší je fakt, že kompaktnější iPhone 15 Pro tento senzor pravděpodobně nedostane. Jelikož nebude tato technologie u menšího modelu použita, tak zde čočky budou paradoxně vystupovat více než u většího sourozence.

foto: 9to5mac

Také menší „Pro“ varianta ale naštěstí dostane jinou předpokládanou novinku, a to zmenšení rámečků. Černý okraj okolo displeje by totiž měl být podle stejného zdroje zase o kousek užší a displej by tím pádem dosahoval až téměř ke krajům. Tato změna by mohla umožnit vměstnat větší displej do stejně velkého zařízení.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button