Novinky

iPhone 14 Pro nabijeme rychleji než jeho předchůdce. Za tuto novinku si však budeme muset připlatit

Od premiéry nového iPhone 14 nás dělí posledních pár dnů. Stejně jako každý rok se internet doslova hemží nejrůznějšími úniky, které nám více či méně odhalují klíčovou výbavu. Celkem se můžeme těšit na čtyři modely, přičemž největší očekávání tradičně vzbuzuje iPhone 14 Pro, respektive iPhone 14 Pro Max. Právě tyto varianty se totiž pochlubí tou nejlepší výbavou.

Tradičně můžeme očekávat posun v oblasti fotoaparátu, výpočetního výkonu, mírné změny v designu a spousty dalšího, o čemž se můžete dočíst v našich starších článcích. O novém iPhonu 14 Pro toho víme opravdu hodně, takže pro Apple bude opravdu těžké nás něčím šokovat. Šanci na překvapení dále snižuje nejnovější únik, který se vztahuje k nabíjení. Na Twitteru se objevila zpráva, že iPhone 14 Pro (Max) dostane podporu 30W nabíjení. S tím přímo souvisí také chystaná nabíječka se stejným výkonem. 

Nabíjecí adaptér má využívat GaN technologii, která výrobcům dovoluje vytvářet kompaktní nabíječky, které mají vysoký výkon a zároveň netrpí na přehřívání. Podle dalšího zdroje už do vybraných redakcí zamířily dokonce vzorky nových nabíječek od výrobců třetích stran. Co ovšem zůstane stejné, je nabíjecí rozhraní Lightning. Přechod na USB-C má Apple údajně naplánováno až na příští rok.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Navýšení nabíjecího výkonu je rozhodně dobrá zpráva, nicméně je férové jedním dechem dodat, že konkurence nabízí řádově vyšší výkony. O něco nepříjemnější je však skutečnost, že nový nabíjecí adaptér nebude ani tentokrát součástí prodejního balení. Pokud se tedy uživatelé iPhonu 14 Pro rozhodnou využít potenciál rychlého nabíjení, nezbude jim nic jiného, než sáhnout do kapsy a investovat také do nové nabíječky.

Co říkáte na zvěsti o rychlejším nabíjení iPhonu 14 Pro? Oceníte tuto novinku, nebo byste raději viděli, aby Apple do svých smartphonů nasadil USB-C rozhraní? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button