Novinky

iPhone 14 dostane nový typ operační paměti. Z nové technologie však budou těžit pouze některé modely

Podle nedávné zprávy z redakce DigiTimes to vypadá, že Apple hodlá nové iPhony 14 vybavit rychlejším typem RAM pamětí. Vylepšené operační paměti se ovšem nedočkají všechny chystané modely. Změna se bude údajně týkat pouze těch nejlépe vybavených variant – iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Konkrétně má jít o moduly typu LPDDR5, které ve srovnání se starším typem nabídnou vyšší rychlost při současně nižších energetických nárocích.

Kompletně celá modelová řada iPhone 14 nabídne stejnou velikost RAM. Všechny varianty se budou moci pochlubit 6GB operační pamětí, což je rozhodně dobrá zpráva. Větší kapacita RAM bude mít pozitivní vliv na chování iOS 16 a především aplikací, které dostanou k dispozici více systémových prostředků.

Rozdílný typ pamětí u modelů iPhone 14 a iPhone 14 Pro lze zároveň považovat za indicii, že každá verze dostane jiný typ čipsetu. Na toto téma se v minulosti objevilo již několik zpráv, které avizovaly, že letošní generace už nebude sdílet jeden stejný typ procesoru. Zatímco u stále aktuálního modelu je jedno, zda vlastníte iPhone 13 či iPhone 13 Pro, jelikož všechny verze disponují čipsem A16, u připravovaného iPhonu 14 tomu bude jinak.

Pokud tedy patříte mezi náročnější uživatele, kteří si potrpí na ten nejlepší hardware, budete muset sáhnout po iPhone 14 Pro či iPhone 14 Pro Max. Nakolik bude rozdíl mezi oběma iPhony propastný a jaké budou jejich další odlišnosti, se dozvíme již poměrně brzy. Do premiéry totiž zbývají necelé tři měsíce.  Z pohledu nových produktů bude letošní podzim opravdu solidně nabitý. Kromě nových iPhonů se očekává také příchod další generace Apple Watch, AirPods a dost možná dojde také na další Mac.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button