Novinky

iPhone 13 Pro dostane zadní kamery z modelu Max a nepatrně ztloustne

Od představení další generace iPhonu nás dělí méně než půl roku. To znamená jediné. Frekvence nejrůznějších úniků a spekulací o nové generaci stěžejního produktu Applu se bude už jen zvyšovat. Poslední neoficiální informace mluví o tom, že iPhone 13 dozná určitých designových změn. Podle renderů, které mají chystanou novinku ukazovat, hodlá Apple docela citelně zvětšit prostor pro zadní snímač fotoaparátu. Zároveň by se ale měl konečně o něco zmenšit takzvaný notch. Tedy výstupek pro snímače u horní hrany displeje.

zdroj: 91mobiles

Rendery, které by měly jako obvykle pocházet z dodavatelského řetězce, také napověděly, že celý smartphone bude tlustší. Nepůjde ale žádnou zásadní změnu. Nabrat by totiž měl pouze 0,2mm. Menší notch je předmětem spekulací už delší dobu a tloušťka iPhonů se nepatrně zvětšuje vcelku pravidelně. Novou informací je ale zvětšení soustavy zadních foťáků. Ty už v aktuální generaci iPhonu zabírají docela významnou část zad telefonu.

91mobiles

Jde totiž o to, že menší iPhone 13 Pro s 6,1palcovou obrazovkou by mohl dostat větší snímače z modelu Max. Fotografické schopnosti modelů 13 Pro a 13 Pro Max by se tím pádem mohly víceméně srovnat. Dalším údajem, které rendery připraveného iPhonu odhalují, jsou rozměry. Ty by měly činit 146,7 mm x 71,5 mm x 7,6 mm. Výška a šířka přístroje by tak měla zůstat stejná, jako u dnešního iPhonu 12 Pro. Zdrojem renderů je blog 91Mobiles, který už v minulosti vynesl na veřejnost přesné schéma chystaného iPadu Air.

Fyzikální zákony stranou. Apple vyvíjí 48Mpx hybridní snímač s vynikající světelností

Zdroj
91Mobiles

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button