Novinky

iPhone 12 Pro vám díky novému LiDAR skeneru umožní měřit výšku osob

S příchodem nových modelů iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, jsme se dočkali i další novinky, která se vůbec poprvé objevila v mobilních telefonech iPhone. Jde o tak zvaný LiDAR skener, který funguje na bázi odrážení laserových paprsků. LiDAR skener vypočítává jak dlouho trvá, než se vyslaný paprsek vrátí, a díky tomu může s vysokou přesností vypočítat vzdálenost objektů. Apple pomocí tohoto komponentu úspěšně vylepšuje rozšířenou realitu (AR). Společnost ale našla i jiné zužitkování LiDAR skeneru, které se skrývá v nativní aplikaci Měření. 

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Aplikace Měření přišla už v iOS 12, ale Apple do ni průběžně přidává funkce, jako třeba teď v iOS 14. Pokud aplikace Měření rozpozná osobu, automaticky změří její výšku od země až po konec hlavy, čepice nebo vlasů. Postup pro změření výšky osoby není vůbec komplikovaný, stačí otevřít aplikaci Měření a osobu kterou chcete změřit umístit do záběru kameru, aby byla celá postava viditelná.

Po chvíli aplikace zpracuje informace a nad hlavou osoby se zobrazí čára vedle které se vypíše výška postavy. Výška se vypíše buďto ve stopách a palcích, nebo v centimetrech, podle vašeho nastavení. Jednotky si můžete přenastavit v Nastavení -> Měření -> Měrné jednotky. Pokud chcete osobu i s jejich výškou nad hlavou vyfotit, stačí stisknout tlačítko, které se nachází po pravé straně obrazovky a připomíná tlačítko pro pořizování snímku v aplikaci Fotoaparát. 

A co vy? Myslíte si, že najdete nějaké využití této funkce? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
Zdroj

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button