Novinky

iPhone 12 podstoupil zátěžový podvodní test. Jak v něm dopadl?

Mezi nespočtem informací, které společnost Apple při při představení nových modelů iPhone 12 zmínila, je také odolnost proti vodě. Hrůznou představu doprovází čísla, jejichž pravdivost otestoval jeden ze známých amerických mediálních webů, CNET. Na své stránce Apple uvádí, že nejnovější iPhone 12 disponuje krytím IP68, což z teoretického hlediska znamená výdrž až 30 minut v hloubce šesti metrů pod hladinou vody.

Redaktoři z webu CNET na iPhonu 12 provedli rovnou dva testy. V jednom, zařízení ponořili do hloubky šesti metrů a nechali ho pod vodou 30 minut. Druhý test byl o něco krutější, šlo o ponoření iPhonu 12 do hloubky 20 metrů po dobu 40 minut. „První test iPhone 12 zvládl s nadhledem, po vytažení z vody vše fungovalo jak má. Jediné maličkosti, které jsme si všimli, je jakési utlumení reproduktoru, který bohužel zněl lépe před testem,“ sdělil CNET.

„Dalším testem bylo ponoření iPhonu 12 do hloubky dvaceti metrů po dobu 40 minut. Dočkali jsme se překvapivého výsledku. Po vytažení iPhonu z vody vše fungovalo jak má a překvapivě fungovala všechna tlačítka, i obě čočky. Poté jsme nechali iPhone 72 hodin usušit. Po 72 hodinách se začaly objevovat první problémy. Zamlžila se jak přední, tak zadní kamera a na displeji se objevila diagnostická zpráva, která nešla nijak odstranit a udělala iPhone bohužel nepoužitelným. I tak můžeme potvrdit, že iPhone 12 s nadhledem splňuje hodnocení IP68 a s větší hloubkou by si po kratší dobu také poradil,“ dodali redaktoři z magazínu CNET.

A co vy? Co si myslíte, o výsledcích těchto testů? Dejte nám vědět do diskuze

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button